مراحل ثبت نام غیر حضوری
ویدیوی آموزشی ثبت نام سجام
ویدیوی آموزشی احراز هویت غیرحضوری سجام
ویدیوی آموزشی ثبت نام کارگزاری
مزایای سامانه احراز هویت کارگزاری آرمون بورس
ثبت نام سریع و آسان
یک گوشی و چندین احراز هویت
صرفه جویی در زمان و هزینه
الزامات احراز هویت غیر حضوری
قبل از شروع فرایند، موارد زیر را حتما آماده کنید :
مراحل احراز هویت الکترونیک
1 کد پیگیری سجام
2 کد تایید پیامک
3 شماره سریال کارت ملی
4 تصدیق مشخصات متقاضی
5 تصویر متقاضی
6 نمونه امضا
7 ضبط ویدئویی متقاضی
8 تایید نهایی اطلاعات
سوالات متداول
شرایط عمومی احراز هویت آنلاین چیست ؟
 • حداقل سن برای احراز هویت 18 است.
 • احراز هویت با کارت ملی هوشمند یا رسید آن امکان پذیر است.
 • احراز هویت تنها برای افراد حقیقی ایرانی امکان پذیر است.
 • احراز هویت آنلاین تنها از IPهای داخل ایران امکان پذیر است.
عکس سلفی چطور باید باشد ؟
 • عکس بدون لرزش دست گرفته شود.
 • نور مکانی که برای عکس برداری استفاده می شود، مناسب باشد.
 • تصویر فرد حتی الامکان در قاب ارائه شده قرار بگیرد.
 • در تصویر تنها یک فرد حضور داشته باشد، همچنین قاب عکس هم در تصویر وجود نداشته باشد.
شرایط تصویر امضا چیست ؟
 • امضا بر روی کاغذ سفید گرفته شود.
 • فاصله گوشی و کاغذ امضا زیاد نباشد.
 • تصویر امضا واضح و با نور مناسب باشد.
فیلم معرفی چطور باید باشد
 • ویدئو بدون لرزش دست ضبط شود.
 • نور به هنگام فیلم برداری مناسب باشد.
 • فاصله شما از دوربین تلفن همراه نباید بیش از حد معمول باشد.
چرا باید ویدئو سلفی بگیریم؟
 • ویدئو سلفی در واقع برای اثبات حضور فرد استفاده می‌شود. دریافت این ویدئو برای اطمینان از این موضوع است که مالک اصلی اطلاعات در پشت گوشی تلفن همراه قرار داشته و شخص دیگری هویت او را جعل نمی‌کند. در واقع، این ویدئو با الگوریتم‌های پیچیده و قدرتمند هوش مصنوعی (یادگیری ژرف) و Liveness Detection پردازش شده و زنده و واقعی بودن آن تشخیص داده می‌شود.
احراز هویت آنلاین چقدر زمان می برد؟
 • با توجه به اینکه تایید و احراز ویدئو سلفی توسط تکنولوژی و الگوریتم‌های قدرتمند هوش مصنوعی با دقت بالا صورت می‌گیرد، بسته به سرعت اینترنت، احراز هویت الکترونیکی بورس، تنها بین یک تا پنج دقیقه زمان می‌برد که در مقایسه با روش‌های سنتی برای احراز هویت، زمان بسیار کمتری است. پس از اتمام فرایند احراز هویت، حداکثر تا یک هفته بعد، شرکت سپرده‌گذاری کد بورسی را برای شما پیامک خواهد کرد.

ثبت نام غیرحضوری در بورس

کارگزاری آرمون بورس

احراز هویت غیرحضوری

احراز هویت سجام

ثبت نام غیرحضوری سجام

مراحل ثبت نام غیرحضوری سجام
بازار سرمایه یکی از مهم‌ترین بازارهای مالی در اقتصاد کشورها محسوب می‌شود که نقش مهمی در تأمین مالی شرکت‌ها و رشد اقتصادی دارد. امروزه با گسترش فناوری‌های نوین، فعالیت در بازار سرمایه برای عموم مردم نیز آسان‌تر شده است. یکی از مراحل مهم برای شروع فعالیت در این بازار، دریافت کد بورسی است که از طریق ثبت نام غیرحضوری سجام امکان‌پذیر می‌شود.
سامانه سجام به‌عنوان زیرساخت اصلی برای فعالیت در بازار سرمایه، توسط سازمان بورس راه‌اندازی شده است. افراد متقاضی باید قبل از هر اقدامی، نسبت به ثبت نام در سجام و تکمیل مراحل نام‌نویسی در این سامانه اقدام کنند. البته روند ثبت‌‌نام می‌تواند به‌صورت غیرحضوری نیز انجام شود که در ادامه به بررسی مراحل آن خواهیم پرداخت.
مراحل ثبت نام غیرحضوری سجام در آرمون بورس
بعد از ورود به سایت آرمون بورس، در صفحه اصلی کارگزاری بر روی ثبت‌نام آنلاین و دریافت کد بورسی کلیک کنید تا وارد صفحه ثبت‌نام شوید. در این صفحه سه‌گام پیش روی شما است. مرحله اول ثبت نام در سجام، مرحله دوم احراز هویت سجام و دریافت کد بورسی و مرحله سوم ثبت نام در کارگزاری است.
این نکته را به یاد داشته باشید که برای ثبت نام در سجام تا به‌پایان‌رسیدن یک مرحله نباید به مرحله بعدی بروید. همچنین درصورتی‌که مراحل اول و دوم ثبت نام غیرحضوری سجام را در سایت‌های دیگری انجام دادید، در سایت آرمون بورس می‌توانید باقی مراحل را تکمیل کنید و نیازی به طی‌کردن مجدد مراحل نیست. در ادامه هر یک از مراحل را بررسی می‌کنیم.
1. ثبت نام در سجام
در این مرحله بر روی گزینه ثبت نام سجام کلیک کنید تا وارد سامانه ثبت نام غیرحضوری سجام شوید. در صفحه باز شده بر روی گزینه ثبت نام در سجام کلیک کنید. در ادامه شماره‌تلفن همراه شخص متقاضی و کد امنیتی داخل تصویر را وارد کنید و بر روی گزینه دریافت کد تأیید کلیک کنید. بعد از دریافت پیامک حاوی کد تأیید اول، کد را به همراه نوع مشتری و کد ملی ده‌رقمی در قسمت‌های مشخص شده وارد کنید و دکمه تأیید را بزنید. در ادامه مراحل ثبت نام غیرحضوری سجام، درصورتی‌که سن شما بالای 18 سال است در قسمت سمت و شرایط نماینده باید گزینه اصیل و در غیر این صورت باید گزینه نماینده قانونی را انتخاب کنید.
در این مرحله با انتخاب یکی از درگاه‌های بانکی ارائه شده، مبلغ ده هزارتومان را برای ثبت نام در سجام واریز کنید. بعد از پرداخت به صفحه اطلاعات هویتی وارد می‌شوید. اطلاعات هویتی، ارتباطی، کدهای سهام‌داری، اطلاعات شغلی، مالی و حساب‌های بانکی‌تان را مطابق با راهنمای موجود در سامانه سجام تکمیل کنید. در آخر باید تصاویر خواسته شده را آپلود و بارگذاری کنید.
درصورتی‌که ثبت نام غیرحضوری سجام شما با موفقیت انجام شده باشد، کد پیگیری 10 رقمی حداکثر ظرف مدت 24 ساعت به شماره شما پیامک می‌شود. دریافت این پیامک به معنای ثبت‌نام موفق شما در سامانه سجام است.
2. احراز هویت غیرحضوری سجام
در گام دوم ثبت نام غیرحضوری سجام، سامانه باید هویت شما را با اطلاعات ثبت شده در مرحله قبل، تطبیق بدهد. قبل از شروع این گام به چند نکته مهم زیر باید توجه داشته باشید:
می‌توانید در صفحه اصلی سایت آرمون بورس بر روی گزینه ثبت‌نام آنلاین و دریافت کد بورسی کلیک کنید تا وارد صفحه ثبت نام غیرحضوری سجام شوید. در صفحه جدید بر روی گزینه احراز هویت سجام کلیک کنید. در مرحله اول کدملی و کد پیگیری دریافتی در انتهای ثبت‌نام مرحله اول از سایت سجام را وارد و تأیید کنید. کد تأییدی که به شماره همراه شما پیامک شده را در قسمت رمز یک‌بارمصرف وارد کنید.
در مرحله سوم شماره‌سریال درج شده در پشت کارتملی و یا کد رهگیری رسید کارت ملی هوشمند را وارد کنید. در بخش بعد و در فضای ثبت‌نام شما باید توسط دوربین موبایل یک عکس سلفی از خودتان بگیرید. در مرحله پنجم بر روی یک کاغذسفید آماده کنید و عکس آن را نیز در سایت بارگذاری کنید. سپس باید در محیط ثبت‌نام سایت سجام یک ویدیو از خودتان ضبط کنید. متنی که در سایت مشخص شده است را در این ویدیو تکرار کنید. در ادامه با انتخاب یکی از درگاه‌های بانکی ارائه شده، مبلغ ده‌هزار تومان را واریز کنید. بعد از طی‌کردن مراحل احراز هویت سجام، پیامکی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن فرایند احراز هویت به شماره شما ارسال شده و نتیجه احراز هویت شما حداکثر تا دو روز کاری برای شما ارسال می‌شود. در صورت تأیید هویت و تطبیق اطلاعات شما، پیامکی حاوی کد سهام‌داری برای شما ارسال می‌شود. دریافت این پیامک به معنای پایان گام دوم ثبت نام غیرحضوری سجام است.
3. ثبت نام کارگزاری
بعد از دریافت کد سهام‌داری، زمانی که ثبت نام غیرحضوری سجام و احراز هویت شما به پایان رسید؛ آخرین مرحله ثبت نام در کارگزاری را نیز به‌صورت غیرحضوری باید انجام دهید. در صفحه ثبت نام غیرحضوری سجام در سایت آرمون بورس بر روی مرحله سوم یعنی، ثبت نام کارگزاری کلیک کنید. در صفحه جدید گزینه ثبت‌نام را انتخاب کنید و سپس کد ملی، شماره تماس و آدرس ایمیل ثبت شده در سجام را وارد کنید. یک رمز عبور با شرایط مشخص شده انتخاب کنید و پس از واردکردن کد امنیتی، بر روی ثبت‌نام کلیک کنید. کد تأییدی که برای شما ارسال شده است و کد امنیتی را در قسمت مشخص وارد کنید. در این بخش در کادر اول کدملی شما نمایش داده می‌شود، کد تأییدی که از سامانه سجام به شماره موبایل شما ارسال شده است را وارد کنید تا اطلاعات هویتی ثبت شده شما در سامانه سجام فراخوانی شود. در این مرحله صفحه مربوط با اطلاعات مالی برای شما باز می‌شود. اطلاعات بانکی که در سایت سجام ثبت کرده بودید، در این صفحه‌نمایش داده می‌شود. در این صفحه می‌توانید علاوه بر اطلاعات مالی قبلی، شماره‌حساب دیگری را که به نام خودتان است در این صفحه تعریف کنید. در بخش بعد و قسمت بارگذاری مدارک، ‌ تصویر امضای شما از سامانه سجام بازخوانی می‌شود و شما باید تصویر شناسنامه، توضیحات شناسنامه و کارت ملی را در قسمت مشخص شده بارگذاری کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید.
نکات مهم ثبت نام غیر حضوری سجام در مرحله کارگزاری
در مرحله بعد شما باید خدمات موردنظرتان را از کارگزاری که شامل معاملات اینترنتی و یا معاملات برخط می‌شود را انتخاب کنید و سپس روش احراز هویت الکترونیک را تأیید کنید. درصورتی‌که ثبت‌نام الکترونیک را انتخاب کردید، باید متن تعهدنامه را نیز مطالعه و تأیید کنید. در این بخش کلیه‌ی مشخصات و اطلاعات هویتی شما نشان داده می‌شود که در صورت صحت اطلاعات، گزینه تأیید را در کادر پایین انتخاب کنید و تا وارد مرحله آزمون شوید. بخش بعد طرح چند پرسش ساده برای شناخت آشنایی شما با بازار سرمایه است. برای رفتن به قسمت بعد لازم است حداقل به هفت پاسخ صحیح بدهید. بعد از پاسخ به سوالات در مرحله بعد، فرم مشخصات فردی و متن قراردادهای آفلاین و آنلاین درج شده است. بعد از مطالعه در صورت‌پذیرش و صحت اطلاعات قراردادها آن‌ها را به‌صورت جداگانه در پایین هر صفحه تأیید کنید و در پایان بر روی تأیید نهایی کلیک کنید. بعد از تأیید فرم‌ها و قراردادها دو مرحله ارسال پیامک تأیید برای شما انجام می‌شود که این به معنای تکمیل ثبت‌نام شما است. در صورت طی‌کردن تمامی مراحل گفته شده، پیامکی از سوی کارگزاری حاوی کد ملی و کد پیگیری دریافت می‌کنید. کارگزاری بعد از تطبیق نام و اطلاعات شما نام کاربری و کلمه عبور را حداکثر تا دو روز کاری از طریق پیامک و ایمیل ارسال خواهد کرد.
مزایای سامانه احراز هویت کارگزاری آرمون بورس
با کمک سامانه احراز هویت کارگزاری آرمون بورس، فرایند دریافت کد بورسی و ثبت نام غیرحضوری سجام را به‌آسانی انجام دهید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ثبت نام در سجام از طریق سامانه احراز هویت کارگزاری آرمون بورس، ثبت‌نام سریع و آسان به‌صورت الکترونیکی و در چند مرحله ساده است. همچنین می‌توانید با یک گوشی چندین احراز هویت انجام دهید و در زمان و هزینه صرفه‌جویی کنید.
الزامات احراز هویت غیرحضوری
قبل از شروع فرایند ثبت نام غیرحضوری سجام، باید به نکات زیر توجه داشته باشید و آن‌ها را آماده کنید.
جمع‌بندی
ثبت نام در سجام گام اول برای دریافت کد بورسی و ورود به عرصه سرمایه‌گذاری در بازار بورس است. این ثبت‌نام به‌صورت کاملاً غیرحضوری و بدون نیاز به مراجعه به مراکز دولتی در سامانه سجام صورت می‌گیرد؛ اما چون در زمان ثبت‌نام هیچ مدرکی درخواست نمی‌شود، پس از اتمام ثبت‌نام، فرد باید برای احراز هویت اقدام کند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی شما می‌توانید به‌آسانی و در منزل مراحل احراز هویت و ثبت نام غیرحضوری سجام را از طریق سایت آرمون بورس تنها با چند کلیک انجام دهید.